Zaujali jsme Tě, ale kurzu se účastnit nemůžeš?

Propaguj nás …

Ať  už jsi jen náhodný kolemjdoucí co s námi sympatizuje a nebo znáš Hnutí Brontosaurus či dokonce přímo kurz OHB, můžeš nám pomoci s propagací.

Organizátorský kurz Hnutí Brontosaurus - Letáček pro tábory 2016

Organizátorský kurz Hnutí Brontosaurus – Letáček pro tábory 2016

Propaguj nás mezi své přátele, spolužáky, kolegy.  Jen díky Tobě dokážeme oslovit lidi, kteří o nás mají zájem a ještě o tom sami ani neví a ke kterým se jinak naše propagace nedostane.

Doporuč nás v osobní konverzaci po facebooku či osobně svými slovy.

Čím více bude organizátorů, tím více ty můžeš být účastník na dobrých akcích.

Čím více bude lidí se zájmem o přírodu, památky, dobrovolnictví,  práci s lidmi a seberozvoj tím budeme mít hezčí svět.

 

Na této stránce nalezneš potřebné odkazy, letáčky (i z předchozích let) a další zajímavosti jako třeba “co o nás říkají”.

 

OHB můžeš najít na Facebooku, kde máme stránku a událost na úvodní přednášku, centrem přihlašování je však web na kterém nyní jsi.

Kurz OHB neprobíhá jen v Brně, ale také v Praze.

A zde můžeš nalézt stránky Hnutí Brontosaurus, organizace pod kterou působíme.

OHB letáček pro rok 2015

OHB letáček pro rok 2015

OHB letáček rok 2014

OHB letáček rok 2014

 

Letáčky a plakátky v PDF

 

 

Otázky a Odpovědi

Hlásím se na poslední chvíli či dokonce pozdě, nevadí to?
Rozhodně nevadí. Já osobně jsem například přišel až na třetí přednášku, když mi o kurzu řekli kamarádi (také můžete říci svým kamarádům). Je však nanejvýš vhodné dát o sobě vědět přes přihlášku co nejdříve, i když si nejsem jistý/á zda budu kurz navštěvovat, a také zapojit se ještě před úvodní víkendovkou viz. harmonogram. Pokud si nejsi jistý/á, jestli se ještě do kurzu můžeš přidat, neváhej nám napsat a nějak se domluvíme (kontakt najdeš v levém menu dole).

 

Na úvodní víkendovku nebudu moci jet, ve stejném termínu máme povinný kurz ve škole. Je možné zapojit se i tak?
Vidíme to opravdu hodně neradi, ale možné to samozřejmě je. Hlavním důvodem je, že na úvodní víkendovce se v rámci kurzu hodně poznáte. Kdo na ní není, má velký hendikep v tom, že své spolukurzovníky zná méně, což se projeví už na večeru garantovaných víkendovek. Bude se Ti hodit znát ostatní, abys věděl, s kým chceš v týmu pracovat na přípravě své vlastní akce. Určitě budeme vyžadovat Tvoji účast na alespoň jedné ze dvou společných víkendovek kurzu.

 

Musím mít předchozí zkušenosti se zážitkovkou, aby se mohl/a kurz zúčastnit?
Velká část našich kurzistů se se zážitkovou pedagogikou už někde potkala. Ať už přímo v Hnutí Brontosaurus, na táborech nebo podobné odvětví studuje. Ale přichází i lidé pro které je to úplně nové. Rozhodně je vhodné, pokud máš alespoň nějakou účastnickou zkušenost, organizátorská není podmínkou, i když se hodí.

 

Pro koho ten Organizátorský kurz Hnutí Brontosaurus vlastně je?
Kurz je pro všechny, které zaujme téma či složení kurzu, ať už se bavíme o účastnících nebo o obsahu. Každý kurz si z velké části účastníci tvoří vlastně sami, protože vytváří skupinu, která prochází kurzem a pomáhá si. Organizátoři sice chystají a předkládají teoretické přednášky, úvodní a závěrečné víkendovky, víkendové kurzy a programy okolo, kurzisté si ale organizují své akce, vzájemně se jich účastní a tráví spolu čas. Vytváří se mezi nimi vazby, často přátelství a sem tam vznikne i nový pár. Z toho důvodu myslíme, že dobrou odpovědí na tuto otázku je říct, kdo se k nám do kurzu hlásí. Čti dál…

 

Jaký je věk vašich účastníků?
Hodně o skupině může napovědět například věk. Meze se rozhodně nekladou, našemu nejstaršímu frekventantovi bylo hodně přes 40 let a nejmladšímu okolo 19 let. Nicméně věkový průměr naších účastníků se pohybuje mezi 20 a 25 lety. Poslední roky se věkový průměr po lehoučkou zvedá, ale my bychom rádi, aby spíše klesal. Předchozí rok byl průměr 25 let a typický frekventant (medián) měl 24 let. Věk může být ale zrádná informace, vlastně by jen měla přiblížit, co lidé v tom daném věku zhruba řeší a co mají společné. To ale nemusí vždy záviset na věku.

 

Jací jsou teda vaši typičtí účastníci?
Tedy další věcí jsou typické životní zkušenosti, které se nedají tak snadno spočítat a nezřídka se najdou výjimky. Často se jedná o právě studující vysokoškoláky 0-3 ročník nebo čerstvě pracující většinou po vysoké škole. Občas se najdou i středoškoláci vyšších ročníků. Často se někde potkali se zážitkovou pedagogikou, Brontosaurem, dětmi na táborech či volnočasovými aktivitami pro děti či dospělé. Ale přicházi i lidé pro které je to úplně nové.

 

Proč se obvykle hlásí do kurzu?
Typicky přicházejí z několika důvodů z níže uvedených:

chtějí se dozvědět něco či více o zážitkové pedagogice

chtějí organizovat zážitkové nebo zážitkově pracovní akce, ať už pod Brontosaurem nebo jinde

už jsou organizátoři a chtějí se dále vzdělávat a zlepšovat

chtějí získat osvědčení HVDT, OHB, OvHB nebo absolvovat akreditovaný zdravokurz (nebo klidně všechno dohromady ;))

zajímají se o dobrovolnictví či ekologii

chtějí zažít OHB – protože jim kamarádi řekli, že je to super například pro osobní rozvoj

chtějí ostatním něco předávat nebo je posouvat dál

chtějí se inspirovat pro další působení např. jako organizátor

chtějí se poznat s podobně laděnými lidmi a najít si nové přátele

a další …

Co je zač organizátorský tým kurzu?
Poznali jste se? My, rozhodně ano. Současný organizátorský tým je složen z bývalých účastníků OHB, kteří se pro Tebe na základě vlastních zkušeností snaží připravit to nejlepší. Můžeš za námi přijít s jakoukoli prosbou nebo dotazem týkajícím se kurzu nebo organizování samotného.

Front-Page-2

Harmonogram OHB (2019/2020)

Na harmonogramu letošního kurzu usilovně pracujeme! Pro ilustraci přikládáme harmonogram loňského roku. Témata přednášek zůstávají napříč ročníky téměř identická.

Náplň kurzu
Co můžeš v průběhu kurzu očekávat? Každé pondělí tě čeká přednáška na téma dotýkající se organizování zážitkových a dobrovolnických akcí. Po přednášce je prostor pro večerní program, ať už v režii organizátorů nebo účastníků kurzu. Obvykle se jedná o kytarování, deskové hry nebo jen povídání u kofoly či hrnku čaje. V popřednáškovém čase se budeme též věnovat prezentacím garantovaných víkendovek a podíváme se do zákulisí víkendovek, které zažijete jako účastníci. Pondělní přednášky jsou během zkouškového období nahrazeny odpočinkovými kluby a dílnami.

Kurz OHB se kromě teoretické přípravy skládá také z víkendových akcí, kde si zážitkový program vyzkoušíš na vlastní kůži. Behěm roku tedy počítej s pár víkendy, které do kurzu investuješ. Na úvodní víkendovce se jako účastník seznámíš s ostatními kurzisty a s konceptem zážitkových akcí Hnutí Brontosaurus. Na své garantované víkendovce se naplno zapojíš do organizátorského týmu za podpory zkušeného garanta a uspořádáš vlastní pracovně-zážitkovou akci. Nemine tě ani zdravokurz. Vše uzavřeme záěrečnou víkendovkou, kde si jako účastník zažiješ i náročnější programy.

Legenda k přednáškám:
účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu – účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
účast na těchto akcích velmi doporučujeme – účast na těchto akcích velmi doporučujeme
akce doplňkové, oddychové, zajímavosti - účast není tak důležitá – akce doplňkové, oddychové, zajímavosti – účast není tak důležitá

Datum Název Typ Akce Důležitost
30. 9. Zahajovací přednáška přednáška účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Vítáme tě. Na zahajovací přednášce se ti představí celý náš tým a dozvíš se všechny podstatné informace ke kurzu. Budeme mít prostor na tvé otázky a očekávání i na seznámení s ostatními účastníky a na pár aktivit a her.
7. 10. Zážitková pedagogika přednáška účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Chceš, aby si účastníci z tvých akcí odnesli co nejvíc a aby je to někam posunulo? Tak to by se ti mohly metody zážitkové pedagogiky hodit. Co to vlastně zážitkovka je a jak ji používat k rozvoji účastníků se dozvíš právě na této přednášce.
14. 10. Seznamky, icebreakery, dynamicsy, důvěrovky přednáška účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Zde si na vlastní kůži vyzkoušíš nejzákladnější typy her pro práci se skupinou a dozvíš se, jak je správně používat. A kromě toho lépe poznáš tváře, co už dva týdny vídáš.
21. 10. Organizátorský tým přednáška účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Jak si správně vybrat lidi do organizátorského týmu? Jaké role můžou v týmu jednotliví organizátoři zaujmout? Koho v týmu potřebuješ mít? Na tyto otázky se pokusíme odpovědět.
25. – 28. 10. Úvodní víkendovka víkendovka účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Úvodní víkendovka, kde se všichni pořádně poznáme a hlavně si ji pořádně užijeme! Úvodní víkendovka je nedílnou součástí kurzu. Udělejte si prosím tento víkend čas.
4. 11. Večer garantovaných víkendovek přednáška účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Tento večer představí garanti podzimních i jarních víkendovek své nápady na akce. Každý by se měl přidat do jednoho z týmů, a v průběhu následujících měsíců se aktivně podílet na přípravě vybrané akce. Tak už začni přemýšlet, které termíny se ti hodí.
29. 10. Propagace přednáška účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Jak to udělat, aby ti na akci přijeli ti správní lidé a ve správném počtu? Jak se od nich dopředu dozvědět všechny důležité informace? A kdo mi s propagací může pomoci?
5. 11. Večer garantovaných víkendovek přednáška účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
v týdnu 1. týmovka celovečerní na garantovanou víkendovku přednáška účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Od vytvoření týmu na garantovanou víkendovku budete mít následující týden, abyste se sešli na svou první týmovku. Přesný den i místo je na vás (včetně vašeho garanta).
12. 11. Ekovýchova přednáška účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Co je ekologie? Opravdu je to o tom, jak se kvalitně přivázat ke stromu v deštném pralese? Často jde mnohem víc o úplně běžné denní situace.
19. 11. Hospodaření na akci přednáška účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Peníze, dotace, rozpočet, účetnictví,… Není to tak složité, jak se na první pohled zdá, jen je potřeba na nic nezapomenout a nebát se zeptat. Přijď načerpat nezbytné informace o hospodaření na akci a zjistit, jak se nedostat do červených čísel a neplatit zbytečně ze svého kapesného.
26. 11. Dobrovolnictví a neformální vzdělávání přednáška účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Pokud budeš organizovat akce v rámci Brontosaura nebo na ně jezdit, určitě se setkáš s dobrovolnictvím. Proč vůbec někdo pracuje dobrovolně a jak jej k tomu správně motivovat? Jak udělat z dobrovolnické práce jeden ze seberozvojových programů akce?
30. 11. – 2. 12. Víkend uvádění her víkendovka účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Akce je tady a ty najednou stojíš před účastníky. Co jim říct? Jak je dobře namotivovat ke hře, co říct a neříct v pravidlech a jak to pak celé důstojně ukončit? A jak se na tohle všechno dobře připravit?
3. 12. Dramaturgie I.: Teoretická dramaturgie přednáška účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Kvalitně pracovat s dramaturgií je jedním z vrcholů organizátorského umění… Dá už trochu práce poskládat program akce tak, aby směřoval k nějakému cíli, nesl myšlenku, kterou chceme předat, a ještě byl propojen příběhem či motivem. A navíc, každý to dělá trochu jinak…
10. 12. Dramaturgie II.: Praktická dramaturgie přednáška účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Už víme, kam směřujeme, ale jak to dostat do programu? A jak spojit aktivity do vyváženého celku, ze kterého by si účastníci odnesli maximum? A co s tím, když na akci zjistím, že to běží jinak, než jsme plánovali?
v týdnu vánoční klub klub akce doplňkové, oddychové, zajímavosti - účast není tak důležitá
Dárečky, stromeček a koledy… A možná přijde i Jezíšek!
7. 1. klub – masáže a relaxace klub akce doplňkové, oddychové, zajímavosti - účast není tak důležitá
Trocha relaxace a duševní hygieny nikdy neuškodí. Zvláště ne organizátorům! Případně jiný klub dle chutě!
14. 1. klub – vařící klub klub akce doplňkové, oddychové, zajímavosti - účast není tak důležitá
Jak uvařit pro 20 lidí a ještě si to užít? A co dělat, když toho po ruce moc není. Případně jiný klub dle chutě!
21. 1. klub – fotoworkshop klub akce doplňkové, oddychové, zajímavosti - účast není tak důležitá
Jak funguje fotoaparát a co že je to ta dírková komora? Jak fotit tak, aby se na akci hezky vzpomínalo a příště lépe propagovalo. Případně jiný klub dle chutě!
28. 1. klub – ImproDramaWORKshop klub akce doplňkové, oddychové, zajímavosti - účast není tak důležitá
Jak sehrát scénku, aby to bylo ono? Přije si trochu potrénovat dramatické dovednosti. Případně jiný klub dle chutě!
4. 2. klub (malostrukturovka) klub akce doplňkové, oddychové, zajímavosti - účast není tak důležitá
Aneb ne všechny hry musí mít pevná pravidla, občas je to lepší jinak. Případně jiný klub dle chutě!
11. 2. klub – dramatika a motivace, atmosféra na kurzu klub akce doplňkové, oddychové, zajímavosti - účast není tak důležitá
Jak správně pracovat s atmosférou a jak vygradovat zážitky, na které budou všichni ještě dlouho vzpomínat. Případně jiný klub dle chutě!
15. 2. – 17. 2. Víkend zpětné vazby a reflexe víkendovka účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Reflexe a zpětná vazba jsou klíčovou součástí zážitkové pedagogiky. Vždyť bez ohlédnutí a uspořádání myšlenek bychom se toho moc nenaučili. Vést správně velkou reflexi, kde chcete účastníky dovést k nějaké myšlence či poznání, je opravdu umění. Člověk se to naučí až po několika pokusech a omylech. Zde máte příležitost si zažít prvních pár z nich.
18. 2. Práce se skupinou přednáška účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Co dělá z účastníků skupinu a jak ji nastartovat tak, aby si to všichni spolu opravdu užili a program šlapal sám? Někdy je třeba to trochu rozproudit, někdy zase stmelit, pracovat s atmosférou a hlavně na začátku dobře seznámit… Ale kdy je na co správný čas?
Skupina lidí, ať už účastníků či organizátorů, je vždy jako živý organizmus, se kterým je potřeba umět zacházet. A pro práci se skupinou existují také užitečná pravidla a principy, které je dobré mít na paměti, pokud nechcete skončit v rybníku i se svým spacákem.
25. 2. Hnutí Brontosaurus přednáška účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Kdo jsme a proč jsme? Co děláme a jak jsme došli k tomu, co děláme?
1. – 3. 3. garantovaná víkendovka víkendovka účast na těchto akcích velmi doporučujeme
Termín pro garantovanou víkendovku, kterou budeš mít příležitost si v týmu dalších kurzistů a pod vedením zkušeného garanta zorganizovat.
4. 3. Leadership a vedení týmu přednáška účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Jakým způsobem dovést skupinku lidí k tomu, aby fungovala jako tým? Jak motivovat, jak dodržet časový plán, jak udělat z velkého a složitého úkolu zábavu a radost? Co musí leader rozhodně udělat a co může naopak bez obav delegovat na svůj tým?
11. 3. Bezpečnost a řízení rizik přednáška účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Obezřetnost je vždy na místě. Možná budeš až překvapen(a), jaké všechny nešťastné události se už na různých akcích staly. Řekneme si pár základních pravidel a tipů, jak nebezpečným situacím předcházet.
15. – 17. 3. garantovaná víkendovka víkendovka účast na těchto akcích velmi doporučujeme
Termín pro garantovanou víkendovku, kterou budeš mít příležitost si v týmu dalších kurzistů a pod vedením zkušeného garanta zorganizovat.
18. 3. Psychická bezpečnost na akci a duševní hygiena přednáška účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Nejsi tak trochu blázen, že tohle děláš? Je to sice spíš případ pro psychiatra, ale organizátor si s tím musí umět poradit. Musí zvládat nejen sebe, ale i problémy v týmu či s účastníky. A sám se z toho nezbláznit…
23. 3. Právní minimum pro organizátory přednáška účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Aneb jak organizovat akce a nedostat se do vězení, do hledáčku policie, hygienické stanice ani žádných jiných úřadů.
29. – 31. 3. garantovaná víkendovka víkendovka účast na těchto akcích velmi doporučujeme
Termín pro garantovanou víkendovku, kterou budeš mít příležitost si v týmu dalších kurzistů a pod vedením zkušeného garanta zorganizovat.
1. 4. Modelové situace ze života organizátora přednáška účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Aneb co se skutečně stalo nebo může stát. Poučme se ze zkušeností, zážitků a chyb ostatních.
8. 4. Večer projektů I přednáška účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Přijď ve skupině 2-3 lidí s projektem na alespoň 5-denní zážitkovou akci, vypracuj hrubý dramaturgický rámec, uveď stěžejní programy, cíle a témata. Dostaneš prostor na prezentaci a poté podrobnou zpětnou vazbu od celého týmu. A samozřejmě můžeš nadchnout větší tým a v létě tuto akci dotáhnout do realizace.
12. – 14. 4. garantovaná víkendovka víkendovka účast na těchto akcích velmi doporučujeme
Termín pro garantovanou víkendovku, kterou budeš mít příležitost si v týmu dalších kurzistů a pod vedením zkušeného garanta zorganizovat.
15. 4. Večer projektů II přednáška účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Přijď ve skupině 2-3 lidí s projektem na alespoň 5-denní zážitkovou akci, vypracuj hrubý dramaturgický rámec, uveď stěžejní programy, cíle a témata. Dostaneš prostor na prezentaci a poté podrobnou zpětnou vazbu od celého týmu. A samozřejmě můžeš nadchnout větší tým a v létě tuto akci dotáhnout do realizace.
29. 4. Zkoušky přednáška účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Při tomto kurzu se toho jistě hodně naučíš a získáš spoustu zážitků a zkušeností. Pokud ale chceš získat osvědčení, musíš splnit podmínek víc (viz Podrobněji o kurzu). Když získáš osvědčení OHB, získáš tak jednak nehynoucí čest a slávu a kromě toho pak brontosaurus bude propagovat tvoje tábory a finančně i materiálně podporovat tvé akce. Pokud se ti nepodaří hned napoprvé OHBčko získat a na kurz jsi chodil(a), tak stačí jen nabrat zkušenosti a příště stačí přijít třeba až ke zkouškám. Schopný člověk se vždy uplatní. Vždyť ani celá armáda těch kteří mluví, nezmůže jednoho, který jedná.
TBD Závěrečná víkendovka víkendovka akce doplňkové, oddychové, zajímavosti - účast není tak důležitá
Závěrečná víkendovka má každým rokem jiný formát, vždy je to však sladká tečka za celým kurzem OHB.
TBD Víkend o zdravovědě a první pomoci víkendovka účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
Víkend věnovaný praktické výuce zdravovědy a první pomoci s důrazem na použití v táborových podmínkách. Dozvíš se také, jaké zdravotnické vybavení mít s sebou a co by nemělo nikdy chybět v lékárničce. Kurz je akreditován Ministerstvem zdravotnictví a je tak skvělou příležitostí, kde získat osvědčení zdravotníka. Bude organizován Chameleon Brno.
Pro zisk osvědčení OHB či HVDT je zdravokurz vyžadován, uznáme ti ale i kurz, který už máš absolvován, např. od Červeného Kříže, ZDrSEM, KČT Chameleon, případně jiné dle domluvy.
TBD Předávání osvědčení + závěrečná párty? přednáška účast je důležitá, téměř povinná pro úspěšné absolvování celého kurzu
A teď to pořádně oslavíme, potřeseme si rukou a oddychneme po půlroční práci :-). A zbytek večera je na Tobě a tvém OHB… Party? Program? Zážitkovka pro orgy? Bystrouška je použitelná v pondělní večery pro aktivity OHB ještě i následující týdny, je jen a jen na Tobě co s tím teď uděláš.
A teď je z tebe organizátor. Myslíš?
Tak se rychle do něčeho pusť! Přejeme hodně úspěchů a jsme ti stále k dispozici.

PŘIHLÁŠKA

Informace

ohb-2016-brnoPro koho?

Pro všechny, kteří se chtějí naučit připravovat zážitkové, sportovní či pracovně zážitkové akce pro mladé lidi.

Pro ty, kteří mají zájem učit se pomocí zážitků a tuto možnost nabídnout i dalším.

Pro všechny, kdo se chtějí bavit s kamarády a dělat něco pro sebe, pro druhé lidi i pro naše okolí.

Pro lidi, kteří mají rádi aktivní život.

O čem to bude?Drama01

Kurz se skládá z cyklu pondělních večerů a několika víkendů, na kterých se dozvíš jak takovou akci zajistit, jak připravit program a pracovat se skupinou lidí. Poznáš, že udělat dobrý program je nejen kumšt a dřina, ale i spousta legrace.

Taky zjistíš něco o sobě a poznáš fajn lidi, se kterými můžeš třeba dobýt horu nebo vypít čaj.

Podrobnější náplň kurzu a časové rozložení témat můžeš zjistit v harmonogramu kurzu.

 

Drama03Kdy a kde to bude?

Přednášky se konají každé pondělí v 19:00 na kanceláři Hnutí Brontosaurus na Hvězdové 10.

Kurz začíná přednáškou 30. září 2019 a končí předáváním osvědčení na začátku května 2020 a závěrečnou víkendovkou na přelomu května a června 2020

Víkendy budou probíhat zpravidla mimo Brno. O víkendech si můžeš udělat představu v harmonogramu kurzu.

 

 

Co to bude stát?donkichot03

Čas, energii a peníze.

Základní příspěvek na přednáškovou část kurzu je 800 Kč (dotováno MŠMT).

Dále počítej s účastnickými příspěvky na jednotlivé víkendové akce. Ceny se pohybují od 50 (pracovní akce) do 700 (nepracovní akce) Kč za víkend + cestovné.

Kromě pondělních večerů také očekáváme tvoji účast na 3 a více víkendových akcích. A sám/sama budeš jednu takovou akci organizovat už během kurzu – tj. budeš potřebovat ještě další čas na schůzky s ostatními organizátory.

 

Drama02Co mohu získat?

Kromě spousty vědomostí, zážitků, kamarádů můžeš získat i osvědčení, která uplatníš ve své organizátorské praxi:

Hlavní vedoucí dětských táborů (HVDT) – akreditováno MŠMT

Organizátor Hnutí Brontosaurus (OHB)

Organizátor víkendovek Hnutí Brontosaurus (OvHB)

Galerie

Front-Page

O čem?

  • Organizátorský Kurz Hnutí Brontosaurus Brno - OHB Brno
    Ani celá armáda těch, kteří mluví, nezmůže jednoho, který jedná.

… propagace, příprava akce, práce v týmu, uvádění her a motivace, dramaturgie, zážitková pedagogika, ekologická výchova, práce se skupinou, reflexe a zpětná vazba, psychologie, hospodaření a právo, bezpečnost …

… kamarádi, spousta zábavy, nové informace, společné zážitky, sebepoznání, nadšení, práce pro přírodu a památky …

… a mimo jiné i osvědčení Organizátor Hnutí Brontosaurus (OHB), Organizátor víkendovek Hnutí Brontosaurus (OvHB) a Hlavní vedoucí dětských tábor (HVDT) …